Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. díl: Jedna rána za druhou

11. 11. 2007

,,Kde je Rose?“ zeptal se Chris, když zamířil do obývací pokoje a svou malou svěřenkyni nikde neviděl.

,,Řekněme, že jí zřejmě bohatě stačil z dnešního večera pohled na mě a natolik byla ohromena mým šarmem, že se okamžitě otočila a zmizela,“odpověděl mu jeho synovec a podrbal se na lehce neoholené bradě. ,,Tohle byla Rose?“ zeptal se ho s nevinným tónem v hlase. Chrisovi to začalo docházet.

,,Poslyš, cos jí provedl?“ zeptal se ho lehce výhružně.

,,No, jak jsem tě dneska hledal strýčku, tak jsem došel do tělocvičny, kde cvičila fakt nádherná kost. Jenže zřejmě jí tak úplně nevyhovovalo, že jí půl hodinu pozoruji a po menší výměně názorů, kde mi dala jednoznačně najevo, že je do mě cvok, obdařila můj obličej dárkem v podobě pravého háku. No a nebudeš tomu věřit, zbláznila se do mě tak, že mě zřejmě vyhledala a došla sem,“ dokončil historku, sedl si do křesla a opatrně si nahmatal nos a poté zasyčel.

,,Tohle není legrace Jasone, máš vůbec páru kdo to je?“ zeptal se ho vážně Chris. Jason spolkl označení sexy kost a zavrtěl hlavou.

,,Pamatuješ si na Adri?“ zeptal se ho Chris lehce pochmurným hlasem.

,,Trošku mlhavě, ale pamatuji,“ přikývl.

,,Tohle je její dcera. Radím ti, dej od ní ruce pryč. Nemysli si, že nevím, že lámeš jedno srdce za druhým. Rose si toho už protrpěla dost,“ dokončil Chris a zamířil opět do kuchyně.

,,No počkej, Rose? Ta Rose, která za mnou jako malá ubrečená holka všude lezla?“ šel za ním Jason. Chris po něm hodil vražedný pohled.

,,Tak Rose...“ řekl pro sebe zamyšleně jeho synovec a pousmál se.


Rose bouchla za sebou naštvaně dveřmi od bytu.

,,Ahoj zlato, dneska jsi doma nějak brzo,“ zkonstatoval Leon, který seděl opět v křesle u krbu a otáčel stránku knihy.

,,Ten namyšlenej ignorant! Ten...ten!!!“ naštvaně začala přecházet po knihovně.

,,Co se stalo? Pohádali jste se s Chrisem?“ nemohl tomu uvěřit Leon.

,,Ne to ne....věděl jsi, že má synovce?“ zeptala se ho pořád lehce vytočeně.

,,Samozřejmě, Jason, nepamatuješ si? Jako malí jste si hráli nazí v bazénku. On se vrátil?“ otázal se jí a zaklapal knihu.

,,Jo! Počkej, jak to myslíš? My si hráli nazí v bazénku?! Pane bože!! To není možný! Ten tupec, ten namyšlený frajírek! Vrrr!!“ chodila dál rozzuřeně sem a tam.

,,Uklidni se a řekni mi, co se ti stalo, andílku,“ řekl klidně Leon a promnul si oči. Rose si sedla do křesla naproti němu.

,,Dneska jak jsi zaspal první trénink...trénovala jsem sama...no a on si tam nakráčel jak bůhvíco a začal mě sledovat a uboze nabalovat a prostě myslel si o sobě, že je bůh světa, či co,“ vysvětlila mu to a uhýbala pohledem. Leon už tušil, co se dozví.

,,A?“ vybídl jí, aby pokračovala.

,,A?“ zatvářila se nevinně. ,,Chtěla jsem odejít, ale odmítal mě pustit.....tak jsme mu vrazila,“ pípla a zamyšleně sledovala konečky svých prstů. Leon si povzdechl.

,,Promiň,“ špitla ještě. ,,Jenže on si o to vážně koledoval!“ dodala na svou obhajobu.

,,Někdy si říkám, kde se to v tobě bere,“ Leon vstal a zamířil do kuchyně se napít. Rose šla za ním.

,,Říkal, že jsi po mamince,“ dodala nejistě.

,,Maminka se bránila jazykem, ně pěstmi,“ vysvětlil jí, zatímco si naléval sklenku vína.

,,Jenže on se nedal. Odmítal mě pustit a furt si mě prohlížel, jak nějaký zboží. Přeci tam nebudu stát a čekat, až na mě skočí?“ urazila se Rose.

,,To po tobě taky nechci. Příště raději dávej facky, ano? Ty jsou více dívčí,“ zacukaly Leonovi koutky. Rose se zeširoka usmála, vlítla mu kolem krku a vlepila mu pusu na tvář.

,,Jsi skvělý tati!“ prohlásila a nejistě se podívala na víno. Slíbil, že s tím přestane....
Ráno Rose s hrůzou zjistila, že zaspala. V rychlosti do sebe naházela nějaké jídlo a už ve cvičebním běžela na trénink. Uřícená a udýchaná rozevřela dveře tělocvičny.

,,Víc nahoru! Příště se víc vyšvihni! Zase špatně!“ slyšela svého velmi milého tatínka. Podivila se, koho to peskuje a když pohlédla na hrazdu, málem jí vypadly oči z důlků. Šokovaná došla k Leonovi a ukázala nahoru.

,,To si ze mě děláš srandu, ne?“ vykoktala ze sebe.

,,Kalosova prosba,“ vysvětlil jí.

,,Ne! Ne! Odmítám!“ prohlásila rázně a zamířila opět z tělocvičny.

,,Co je, Rose? Bojíš se snad, že jsem lepší, jak ty?“ zavolal za ní Jason, když už byla před dveřmi. Otočila se. Nasadila svůj široký úsměv.

,,Ach ano, bojím se, ovšem toho, že až mě uvidíš na hrazdě, tak dostaneš šok z méněcennosti, spadneš na zem a nabiješ si svůj...ehm...nádherný nosánek,“ pravila se zářivým úsměvem. Leon se v duchu smál. Nesmírně mu tímhle připomínala Adri.

,,Tak se ukaž, hvězdo,“ vybídl jí Jason a slezl z hrazdy. Rose si obula cvičky, zapnula vážnou hudbu. Skočila na trampolínu, ze které se odrazila a v otočkách doletěla na hrazdu, jenž se chytila pouze jednou rukou. Několikrát se obtočila kolem hrazdy a poté v saltech a otočkách proletěla točitou hrazdou a zachytila se až hrazdy za ní, na kterou se houpala. Pustila se a provedla na hrazdě na špičce nohy několik otáček. Hudba se zdramatizovala. Rose se rozhoupala, vyskočila, vždy provedla otočku, hned po ní provaz, přetočení, salto, otočka, provaz. Lehce dopadla na lano, na kterém provedla několik přemetů vzad, přičemž poté se od něj odrazila a zakloněná a držící se za nohy, doletěla na točitou hrazdu. Provedla dokonalý točitý skok a zachytila se stuhy. S přivřenýma očima a mírným výrazem doslova splynula se stuhou, poté kolem ní obtočila nohy, převrátila se hlavou dolů a chvíli jela rovná jako svíce po ní v této poloze. Nakonec se začala kolem ní točit, až vyletěla, provedla pár salt a poté dopadla na trampolínu, za které opět po několika saltech dopadla ladně na zem. To vše provedla jen za lehkého udýchání. Rozhlédla se kolem, ale Jason nikde nebyl.

,,Co to mělo být?“ zeptal se jí Leon ostře.

,,jak? Co myslíš? Přeci to, co jsi mě naučil,“ odpověděla mu a stále se rozhlížela kolem.

,,Neučil jsem tě namyšlenosti, přehnané pýše a přerostlé chuti předvádět se!“ pravil přísně a poté odešel. Rose zůstala nehybně stát na zemi celá v šoku. Nechápala to. Její výkon byl bezchybný. Vše provedla naprosto dokonale. Chtěla tomu frajírkovi jen ukázat, kdo je tu pánem. Kde dělala chybu?Proč na ni byl Leon tak přísný? V očích se jí začaly lesknout slzy. Se sklopeným pohledem zamířila do šatny, aby se tam převlékla.


O hodinu později

Leon stál nad hrobem Adri a zapaloval svíčku.

,,Přerůstá mi přes hlavu. Přestávám na ní stačit..“ svěřoval se k náhrobku s její fotografií dál v už započatém vyprávění posledních událostí.

,,Je to tak těžké...Já nevím, kam dál...“ položil svíčku před náhrobek k místu, kde už ležel věnec.

,,Je ti podobná čím dál tím víc...stejně hrdá, stejně tvrdohlavá, stejně se umí bránit...stejně krásná,“ dodal a se smutkem v očích stál dál nad hrobem ženy, kterou nikdy nepřestal milovat.

,,Jen si začínám myslet, jestli na tohle stačím sám....kéžby jsí mohla být s námi,“ zamluvil svou předešlou myšlenku, kterou měl v hlavě už několik týdnů. Ještě naposledy se podíval na fotografii na náhrobku, kde se Adri smála. Smutně se pousmál a odešel. Jakoby mu její smích zněl stále v uších.


Rose měla na sobě krátké bílé šaty na ramínka, divoké vlasy jí vlály ve větru. V náruči měla kytici kopretin. Došla k místu. Povzdechla si. Už tu byl. Přiložila opatrně květiny k věnci a svíčce. Klekla si na zem a přiložila ještě jednu svíčku za nenarozeného bratříčka

,, Jak se tam máte? ….Chybíš mi mami....nám oběma...Táta už zase usnul u alba. A zase porušil slib. Začínám si o něj dělat starosti, aby to s tím alkoholem jednou nepřehnal,“ mluvila tiše k fotografii na náhrobku. Náhle jí vytryskly slzy.

,,Slíbila jsi mi, že se vrátíš....že se ještě uvidíme...“ vyčítala jí a slzy jako perly jí klouzaly po alabastrové tváři a dopadaly na kolena. Se vzlykáním schovala tvář do dlaní. Ve stejných fialkových očí opodál se zaleskly tytéž plody zoufalosti a smutku.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Asi fakt přestanu to číst :D

(LAO - Akoušek, 17. 11. 2007 13:17)

Jak sem četl myslel jsem,že bude všechno v pohodě ,že nikdy nepřečtu nic smutnýho a ejhle.. dostanu se na poslední dva odstavce a azse to smutný .. :( vy mě chcete zabít :D njn.. zkusím 5! :D

ne...ne...nemůžu dýchat :D

(Elleanor, 14. 11. 2007 17:30)

Téééda - tak tohle je mazec nejmazanější :) Jako - tohle ... ten Jason to je ale týpek :D Boží - s ním to bude ještě určitě hodně zajímavý :D Hrozně moc se mi líbí, jak jsi to, jak se vyjadřuje - je to úplně neodolatelný a prooostě úžasný :D ten vtip, humor - to nemá chybu :) Jako - prostě, já nevím, co na to říct :D Když řeknu báječný, tak to není vystihující - prostě - víc než excelentní :))

Wau

(Arkela, 13. 11. 2007 15:48)

Adrísku to je úplně nádherný. SEm tak ráda ýže sem se konečně dostala k tátovi k počítači na net a to všechnpo jenom kvůli tomu abych si tohle mohla přečíst. Málem sem se rozbrečela jak si psala jak byl Leon a později Rose na hřbitově. je to nádherný. Díky :)

Nadherne!!!

(Sora, 12. 11. 2007 17:14)

Nadherne!!!Dej sem dalsi pokracko prosim co nejdriv si opravdu moc dobra::::))))))

dokonalá přesnost

(Amelie, 11. 11. 2007 18:47)

Adri, moc se mi líbí, jak vždycky popíšeš to, co oni tam na tch hradzdách čachrujou :) Když to celé zhrnu, nčekaný převrat, moc se mi líbí ty kousky u tvého hrobu. A ještě něco, žádné další zmínky o mě a o tom, jak jsem tě zabila? XD O :-)

sqělý

(Samííí, 11. 11. 2007 17:47)

tyyy jooo, vážně nechápu, kde bereš ty nápady?! ;) ale každopádně jsou naprasto dokonalý.... ;)

Úplně super

(Herwen, 11. 11. 2007 17:20)

tohle bylo na tunu kapesníků už se těším na kombajn ;)

OMGGGGG

(Nime, 11. 11. 2007 16:57)

hej to už přeháníš..na tohle já už nemám xDDD....proč umíš tak nádherně psát???O_o pokráááčko chci románek s Jasonem..Rose by se mohla chovat více jako hola(co to plácám,ani já se tak nechovám tak proč ona?xDDD)moc pěknééé*thumbs up*